מילון מונחים

א'

אקנה (פצעי בגרות)

התפתחות  פצעונים  באיזורי  עור   שיש  בהם הרבה בלוטות חלב  ובעיקר בפנים  חזה  וגב  עליון. האקנה מופיעה לרוב  בגיל  ההתבגרות ולעיתים  קרובות גם  בנשים  בגילאים 25-40 .

אנטיביוטיקה לטיפול באקנה

ניתן  להפחית ולפגוע  בחיידקי  האקנה  על  ידי  סוגים  שונים של כדורי אנטיביוטיקה.  ההשפעה  בדרך  כלל  זמנית  ויש  להתמיד  ולשמור  על התוצאה   בשימוש   במשחות.  

ב׳

בנזואיל פרוקסיד Benzoyl Peroxide
 
המשחות המכילות בנזיל פרוקסיד הן מהמשחות הנפוצות ביותר לטיפול באקנה. 
לפרטים  ואופן  השימוש  הנכון 

ו'

ויטמינים לתמיכה בטיפול באקנה

מחקרים רבים מעידים על החשיבות של ויטמינים ומינרלים שונים לתמיכה בריפוי העור. לאלו ויטמינים הכוונה, כמה לקחת ואיזה סוג ?? 

ז'

זינדקלין - תכשיר אנטיביוטי מקומי


זינדקלין - תכשיר אנטיביוטי מקומילטיפול באקנה קלה עד בינונית מנצל טכנולוגיה חדשה המעניק לו יתרונות לעומת סוגי אנטיביוטיקה מקומית אחרים.

כ'

כתמי עור אחרי אקנה


חלק חשוב מהתדמית שלנו תלוי באיכות העור ובמראה שלו. כתמי עור חומים לאחר אקנה גורמים לעור שלנו ולנו להראות מבוגרים יותר ופחות מושכים. קיימות שיטות רבות לשיפור מראה העור.

ל'

לייזר ו IPL להבהרת כתמי עור

חומים וורודים אחרי אקנה
מערכות חדשות משלבות בנוסף לאנרגיית אור בפולסים חזקים גם אנרגייה חשמלית בתדירות גבוהה הנקראת Radiofrequency. שילוב שתי האנרגיות מאפשר הפחתה מהותית בסיכון לכוויות וסימני פיגמנטאציה לאחר הטיפול.

מ'

מה הטיפול המומלץ לפי חומרת האקנה ?


הטיפול באקנה תלוי בגורמים רבים ובעיקר בחומרת וסוג אקנה. לקביעת הטיפול יש להיבדק על ידי רופא עור המתמחה בטיפול באקנה או להיעזר בפליקציה  חדשה מוסגה של MDacne

מייק אפ : Make-up

 כדאי תמיד להקפיד על שימוש ב make-up שהוא ללא שומן Oil free ושכתוב עליו Non Comedogenic ז"א לא סותם את בלוטות חלב. בכל מקרה כאשר את מגיעה הביתה כדאי מאוד להסיר את המייק אפ ולתת לעור לנשום.

נ'

נקודות שחורות Blackheads

התוצאות הטובות ביותר מושגות על ידי שימוש מתמשך בקרמים המכילים חומצה רטינואית. דוגגה בארץ: Retavit. מתחילים בריכוז נמוך של 0.025 ובמידה ואין גירוי מהותי עולים ל 0.05%.

ס'

סבון לניקוי פנים. איך לבחור ??


רחיצה לא נכונה או מוגזמת של העור היא הגורם הבודד השכיח ביותר לבעיות עור. הרחיצה מורידה את הלכלוך והתאים המתים שמצטברים על העור אך יחד עם זאת מורידה גם את השומן שתפקידו להגן על עור.

ע'

עור עם פצעונים אחרי גיל 25. מה עושים ??


נמצא שיותר מ 25% מהנשים בין הגילאים 25 ל 40 סובלות מאקנה בחומרה זו או אחרת. הגורמים העיקריים לאקנה זו הן שינויים הורמונאליים (מחזור חודשי,הריון), מתח נפשי וחומרים קוסמטיים לא מתאימים.

צ'

ציסטות

אלו הנגעים העמוקים והקשים ביותר לטיפול באקנה. הטיפול היעיל ביותר הוא עדיין הרואקוטאן. ניתן להפחית דלקת על ידי זריקות של סטרואידים לתוך הנגע על ידי רופא עור או על ידי פוטותרפיה.

ר'

ויטמינים לתמיכה בטיפול באקנה

מכילה ריכוז גבוה של ויטאמין A המביא בכ 70 אחוזים מהמטופלים להפחתה מהותית של אקנה בינונית וקשה. אסור להיות בהריון בזמן נטילת התרופה ולפחות 3 חודשים אחרי הפסקתה.

ת'

תרופות המחמירות אקנה


קיימות מספר תרופות היכולות להחריף ואפילו לגרום להופעת אקנה. האקנה עקב תרופות נראית לרוב שונה מאקנה רגילה. הפסקת או החלפת התרופות עשוייה להעלים את הנגעים.