אתר העור הישראלי
 
ספר חדש באנגלית על טיפול ומניעה של אקנה.

INTENSIF™של EndyMed - טיפול חדשני לצלקות אקנה שקועות וקמטים עמוקים.

גלי רדיו (RF) הינם קרינה אלקטרומגנטית לא מייננת, ששימושה נפוץ בתחום הרפואה כבר קרוב ל-100 שנים. בניגוד לרוב הלייזרים, המכוונים לגווני עור ספציפיים, גלי RFהינם "עיוורי צבעים" ולכן האפקטיביות שלהם לא מושפעת מגוון העור, כך שהחדירה שלהם לדרמיס ולאפידרמיס טובה ואחידה יותר בהשוואה לטכנולוגיות המשתמשות באור. גלי RF  בתדרים סביב 1 MHzהוכחו בעשור האחרון כבטוחים גם במיצוק לא אבלטיבי של עור הפנים והגוף וגם בחידוש חלקי של העור להצערת העור ולטיפול בצלקות אקנה, ולכן יתאים לטיפול בכל סוגי העור. טכנולוגיית ה-RF  התפתחה בשנים האחרונות ממונופוארית לביפולארית ולאחרונה ל-RFרב-מקורות המאפשר חדירה טובה יותר לעור עם זמן החלמה וכאב מינימליים.

ידית ה-FSRשל אנדימד הייתה מהמערכות הראשונות לקבל את אישור ה-CE  וה-FDAלחידוש העור. המכשיר מאפשר חידוש שטחי של פני העור עד לעומק של 100-150מיקרון בשילוב עם חימום נפחי של העור עד לעומק של 2.8 מ"מ. המכשיר הוכח כאפקטיבי ובטיחותי להצערת העור וטיפול בצלקות אקנה. בדומה ללייזרים אבלטיביים ומכשירי RFאחרים, גם כאן יש זמן החלמה לאחר הטיפול – אדמומיות שחולפת עד 24 שעות מהטיפול, ונקודות של מיקרו-גלדים הנעלמות עד 5-7 ימים מהטיפול.

לאחרונה, הציגה חברת אנדימד, ידית חדשנית, INTENSIF, המאפשרת שימוש במיקרו-מחטים באמצעות RF  לחימום בעומק הדרמיס ללא אבלציה באפידרמיס. בשיטה זו לא מופיעים מיקרו-גלדים על פני העור ומתאפשרת חזרה לשגרה כבר לאחר 24 שעות או פחות. טכניקה זו גם מורידה את הסיכון לאפקטים לא רצויים לאחר הטיפול כמו עודף פיגמנטציה הקשור לפגיעה באפידמיס.

ידית המיקרו-מחטים של אנדימד:

 

INTENSIFשל אנדימד, בדומה למכשירי RF  חלקיים עם מיקרו-מחטים אחרים, משתמשת במחטים מצופות זהב שאינן מבודדות ובקוטר מקסימלי של 300 מיקרון בבסיסן. בניגוד לטיפולים המשתמשים באלקטרודות מבודדות המלוות לעיתים קרובות בנקודות דימום, האלקטרודות הלא-מבודדות בהן משתמשים במכשיר ה-INTENSIFשל אנדימד מאפשרות סגירת כלי דם בזמן אמת ולכן מינימום נקודות דימום או בכלל לא.

בעוד האפקט התרמי של מכשירים מבוססי RFקשור להתנגדות ומוליכות העור, האפקט האנרגטי סביב אלקטרודות מיקרו המחטים הוא צר יותר בשכבת האפידרמיס ורחב יותר בדרמיס, זאת בניגוד למערכות מבוססות לייזר קודמות.

שימוש במערכת RFדומה עם מיקרו-מחטים הראה שיפור של 26-75% בעור המטופלים לאחר 3 טיפולים, תוצאות טובות יותר מאלו שהושגו ע"י חידוש עור באמצעות לייזר. מטופלים שקיבלו את טיפול ה-RFהמקטעי הראו שיפור קליני בטקסטורת העור של מעל 40%. במחקר אחר העוסק בנזקי שמש של עור הפנים באסייאתים, טיפול במכשיר ה-RF  המקטעיהוביל לשיפור מתון (26-50%) ושיפור מוגבר במרקם העור – עור חלק ומתוח יותר.

 אופן הטיפול: 

הטיפול באמצעות ידית ה-INTENSIFהינו מהיר ופשוט. מטופלים שעברו את הטיפול מדווחים על חוסר נוחות מינימלי בלבד. הטיפול מתבצע כדלהלן:

· מנקים את איזור הטיפול היטב, ומורחים משחה מאלחשת למשך 30-40 דקות, מסירים אותה בעדינות עם מטלית ספוגה באלכוהול.

·  מבצעים פולס אחר פולס, בסמוך אחד לשני, עד לכיסוי מלא של האיזור הרצוי.

·  בסיום הטיפול העור יהיה מעט אדום ובצקתי. סימנים אלו חולפים לאחר מספר שעות מסיום הטיפול. ניתן למרוח משחת הרגעה (ביאפין) עד להיעלמות האדמומיות.

 

תוצאות:

 

 

                                    

 

  

 

משמאל: לפני הטיפול.

מימין: 3 שבועות  לאחר 3 טיפולים.

(באדיבות ד"ר יורם הרט, ORמדיקל, הרצליה)

 

 

 

                  

 משמאל: לפני הטיפול.

מימין: חודש אחרי הטיפול השני.

(באדיבות ד"ר מוניקה אלמן, מרפאת ד"ר אלמן, ראשון לציון)


 

                       

 

 

 

משמאל: לפני הטיפול.

מימין: שבוע לאחר טיפול אחד.

(באדיבות ד"ר יורם הרט, ORמדיקל, הרצליה)

 

פרטים  נוספים  על הטיפול :

 

הדפסשלח לחבר
אתר האקנה הישראלי
טיפול פוטותרפי לאקנה - שיפור ניכר באקנה ללא צורך בכדורים.
מה הטיפול המומלץ לפי חומרת האקנה ? אפליקציה חדשה לאייפון !
ה FDA אישר טיפול ללא ניתוח -בצלקות אקנה שקועות EndyMed PRO FSR
כיצד מטפלים בכתמים וצלקות ??
עקרונות הטיפול באקנה קלה.
אקנה - 4 גורמים עיקריים
איך להתמודד עם נער או נערה עם אקנה - תשע עיצות חשובות להורים
טיפול הורמונאלי באקנה-חשיבות בנשים עם אקנה מעל גיל 20
מה מותר ומה אסור לאכול באקנה ?
איך למנוע החרפה של אקנה - שמונה עיצות פשוטות וחשובות.
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים