אתר העור הישראלי
 
ספר חדש על טיפול באקנה - חנות אמזון באנגלית

טיפול הורמונאלי באקנה-חשיבות בנשים עם אקנה מעל גיל 20

נערים ונערות בגיל ההתבגרות לעולם יחשבו בתודעתנו כאוכלוסיה העיקרית העומדת בחזית המלחמה במחלת האקנה. אבל רופאי העור מתמודדים עם מציאות מעט שונה, לפיה הולכת וגדלה שכיחות הופעת המחלה גם בקרב מבוגרים ובעיקר נשים עד גיל 45 ויותר. מנתונים שעולים מן האקדמיה לרפואת העור בארה"ב מתברר ששיעור הופעת האקנה בקרב נשים גדול בהרבה בהשוואה לגברים מאותה קבוצת גיל.
קיימים סוגי טיפול רבים ומגוונים נגד אקנה והרפואה בימינו מסוגלת להתאים לכל חולה את הטיפול האולטימטיבי עבור מצבו הספציפי. אם נחזור ונתמקד לרגע בקבוצת הנשים הסובלות מן המחלה נגלה ששילוב הטיפול ההורמונאלי בטיפולים אחרים נגד  אקנה יכול  להועיל רבות.

כיצד משפיעים ההורמונים על התפרצות הפצעונים ?
הגורמים העיקריים למחלת האקנה לרבות הפרשת שומנים יתירה מבלוטות החלב, הצטברות תאי עור מתים המביאים לסתימת הנקבוביות והתיישבות החיידקים בזקיקי השיער הסתומים תלויים  ומושפעים על ידי הורמונים  המכונים אנדרוגנים. הורמונים אלו  - המצויים גם אצל גברים וגם אצל נשים ומשפיעים בין  היתר  על  השיעור  בגוף ורמת הפעילות של בלוטות החלב. האקנה עלולה להחמיר כאשר רמת ההורמונים האלו  בדם גבוהה או כאשר רמת הטסטוסטרון תקינה - אך בלוטות  החלב רגישות יותר מהרגיל לרמת הטסטוסטרון בגוף.

כיצד  מאבחנים ?
לנערות  עם  מחזור  לא  סדיר  או נשים  עם  אקנה  כדאי להיבדק  על ידי  רופא  נשים. רופא  נשים יכול  להפנות  לביצוע  בדיקו  הורמונאלית  ולשלול  מצב  הנקרא  שחלות פוליציסטיות.  במידה ויש  אכן  הפרעה  הורמונאלית   רופא  הנשים  יכול  להמליץ  על  גלולות מתאימות.


במסגרת הטיפול ההורמונאלי ניכר השימוש בגלולות למניעת הריון אשר אושרו ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי לטיפול באקנה. הפעילות הרפואית של הגלולות מתבטאת בעיקר בשינוי הרמות הפעילות של הורמונים אשר יכולים לעודד היווצרות אקנה. לעיתים נוטים לשלב אותן עם תרופות אנטי אנדרוגניות כגון ספירונולאקטון spironolactone.

במקרה של טיפול הורמונאלי בנשים מעל גיל 35, יש לנקוט זהירות ולערוך סקירה של מגוון גורמים העשויים להגביר את הסיכון של תרופות מסוימות בעיקר בקרב חולות עם היסטוריה רפואית של סרטן השד, התקף לב, שבץ, קרישי דם, לחץ דם גבוה ודימום ווגינאלי בלתי תקין. 
נשים אלו  אלה צריכות להיבדק באופן שגרתי בתקופת השימוש בתרופות.

תוצאות הטיפול
כמו ברוב  הטיפולים  באקנה  תוצאות הטיפול לא יופיעו בטרם עברו לפחות עשרה שבועות.לעיתים יש צורך אף בטיפול מונע לטווח ארוך.
להשגת התוצאות  המיטביות מומלץ  תמיד  לשלב  טיפולים  נוספים  שיותאמו  על ידי  רופא העור.  קרמים קוסמטיים  נטולי שומן שאינם  סותמים  את פתחי  בלוטות החלב, קרמים  עדינים לטיפול באקנה  שאינםם  מייבשים  או  טיפול פוטותרפי  באור  כחול  המתחית  את מספר  החיידיקים  והדלקת  בעור.
התאזרו בסבלנות והקפידו על עקביות הטיפול ע"מ להשיג את התוצאות המיטביות.

הדפסשלח לחבר
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים