אתר העור הישראלי
 
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).

מחקר  חדש   של  ד"ר  נטלי פורנייר  מצרפת,   שהוצג   בכנס  של  האקדמיה  האמריקאית לדרמטולוגיה  מראה מראה  ששימוש   במקביל   באור  כחול (פוטותרפיה)   בזמן טיפול  רואקוטאן  מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן.

 

אור  כחול   באורך  גל  420 ננומטר   הוכח  כיעיל  בטיפול באקנה.  הוכח  במספר  רב של  מחקרים  שהאור  הכחול   בתדר  המדויק  שנבדק   יכול להרוס חלק  גדול מחיידקי  האקנה.  בנוסף  נמצא  שלטיפול זה  יעילות רבה  להפחתה  של  הדלקת  באור  האופיינית לאקנה. 

 

רואקוטאן  יעלה  במיוחד לאקנה  קשה  אך שימושה  מוגבל יחסית עקב  המספר  הרב  של תופעות הלוואי האפשריות הכרוכות בה.  טורדנית במיוחד  האפשרות  של  החרפה   בחומרת האקנה  בחודש  השני או השלישי  לטיפול  .  Flare Up.

 

 

איור [1]  החרפה  באקנה  בחולה שנטלה  רואקוטאן ללא טיפול פוטותרפי מקביל.

 

ד"ר  פורנייר  ביצעה  עבודת מחקר   על  40  מטופלים  עם אקנה  במטרה  לבדוק  אם השימוש  במקביל  ברואקוטאן   במינון מקובל  של  0.6   מ"ג לקילו  וטיפול  באור  כחול  (מערכת  ה  iClear)   יביא  להפחתה   בתופעות הלוואי של הטיפול  ברואקוטאן  ובעיקר  בשכיחות של   ה Flare Up.  בעבודה   שהוצגה  על ד"ר  פורניר  קיבלו  כל החולים   טיפול פוטותרפי באור  כחול   - פעמיים לשבוע  ל  4  שבועות.   כל החולים  קיבלו  גם טיפול  ברואקוטאן.  מחציתם   קיבלו  קודם אור כחול  במשך חודש  ואחר  כך רואקוטאן והמחצית השנייה  את שני הטיפולים ביחד. 

  

בבדיקת  תיקי  החולים   תוך  כדי  הטיפול  ואחריו  נמצא  שהחולים  שקיבלו את שני הטיפולים  במקביל   סבלו  באופן משמעותי פחות  מהחרפות  במצב  האקנה  Flare  Up .   מסקנת החוקרת  הייתה  שהטיפול   באור כחול  ורואקוטאן  במקביל  עשוי להפחית מהותית את הסיכון להחרפה  באקנה  במהלך  הטיפול  ועשויה עקב  כך  גם להפחית  את הסיכון  לצלקות.

 

מה הוא  הטיפול הפוטותרפי לאקנה ?

 

 ד"ר הרט  מסביר  על הטיפולים  השונים  באקנה (סרטי וידאו)

 

פרטים  נוספים  על  טיפול  פוטודינמי  לאקנה  Info@acne.co.il

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים