אתר העור הישראלי
 
טיפול אנטיביוטי בקרמים ג'לים ומשחות

אנטיביוטיקה בטיפול מקומי:

שמות מסחריים:( Benzamycin topical gel,  Dalagis T, Dalacin T, Acnetrim, Aknemycin)

הסיבה להופעת אודם ודלקת בנגעי האקנה היא חיידק המכונה
פרופיוניבקטריום אקנס או בקיצור פ. אקנס   p.acnes. במקרים קלים אפשר להמליץ על נוזלים או משחות המכילים אנטיביוטיקה ויכולים להפחית את כמות החיידקים על העור ובבלוטות החלב. התרופות השכיחות לשימוש הן אריטרומיצין או קלינדאמיצין.

בנזמיצין Benzamycin  Topical Gel : הוא הטיפול המקומי המוביל  לאקנה קלה עד בינונית. בנזמיצין הוא תכשיר המשלב שני מרכיבים הנלחמים באקנה: 5% בנזואיל פרוקסיד ו- 3% אנטיביוטיקה מקומית בשם אריתרומיצין, וניתן ע"י מרשם רופא. בנזואיל פרוקסיד ואנטיביוטיקה מקומית הינם שני תכשירים יעילים לטיפול באקנה וכאשר משתמשים בהם יחד מקבלים יעילות סינרגיסטית, כלומר יעילות העולה על זו של כל אחד מהמרכיבים בנפרד.בנוסף, בזכות שילוב החומרים הפעילים, בנזמיצין יעיל גם במקרים בהם התפתחה עמידות לטיפולים אנטיביוטיים ומונע התפתחות של עמידות החיידקים לאנטיביוטיקה.

זינדקלין -  Zindaclin   תכשיר  המגיע   בצורה  של  ג'ל  שקוף  מכיל   אנטיביוטיקה   מסוג  Clindamycin   בתוספת  של  אבץ Zinc.  ההרכב המיוחד  של התכשיר   מאפשר  לו  חדירה  טובה  לעור   ומאידך ספיגה  סיסטמית   מופחתת  עם  פרופיל  בטיחותי משופר.

מה הטיפול  המתאים - לפי חומרת האקנה ?

 ד"ר הרט  מסביר  על הטיפולים  השונים  באקנה (סרטי וידאו)

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים