אתר העור הישראלי
 
רטינואידים :Locacid, Adaferin, Retavit

מה היא החומצה הרטינואית (טרטינואין) ?

משחות אלו מבוססות על חומצה של וויטמין A הנקראת גם טרטינואין או חומצה רטינואית. הטרטינואין שובר את הפקק שחוסם את בלוטת החלב. על ידי כך הוא מפחית את מספר  הקומדונים (נקודות שחורות ולבנות) שמהם מתפתחים למעשה נגעי האקנה. מאחר שהוא מפחית את הקומדונים הוא מפחית במידה מסוימת גם את היווצרות הנגעים הדלקתיים האדומים של האקנה.

 

תופעות לוואי:

הטרטינואין גורם לקילוף עדין ולתחושת יובש של העור. תופעות אלו נגרמות מאחר שהטרטינואין גורם לשכבת האפידרמיס בעור להיות דקה יותר מהרגיל. בעיתים יכולה להיות מעט החרפה של האקנה בחודש הראשון לטיפול. מאחר שהעור דק יותר בזמן הטיפול בטריטינואין הרגישות לשמש עולה.

 

כיצד להשתמש בטרטינואין:

ניתן לקבל את החומר בצורה של קרם או ג'ל.  ג'ל מתאים יותר לעור שומני ואילו הקרם יתאים לעור פחות שומני. את המשחות מורחים תמיד בלילה ובכמות קטנה מאוד . יש המציינים כמות של אפונה לכל שטח הפנים. יש להקפיד על מריחה של מסנן קרינה כל בוקר לפני  היציאה לשמש וכמובן להימנע משהייה בשפת הים למטרות שיזוף. חשיפה מוגזמת לשמש בזמן הטיפול בקרמים  המכילים טרטינואין עלולה להביא לגירוי חזק של העור ואפילו כתמי עור.

 

המוצרים   הקיימים   בארץ:

בין המוצרים (רטינואידם טופיקליים)  הקיימים בארץ ניתן למנות 

את  ה  Retavit, Retin A, Locacid וה Adaferin.   

 
לוקסיד Locacid היא תרופת מרשם המתאימה לטיפול באקנה קל עד בינוני. המרכיב הפעיל בלוקסיד הוא טרטינואין בריכוז 0.05% ובנוסף מכילה גם ויטמין E , המגן על העור מפני יובש, גירויים ונזקי השמש. ללוקסיד מרקם קרמי וריח נעים לשימוש.  שימוש נוסף ללוקסיד הוא טיפול מקלף המסייע להתחדשות עור הפנים ושמירה על עור צעיר למראה (אנטי-איג'נג).

 

האדפרין Adaferin הינה נגזרת דור שלישי של חומצה רטינואית בעלת מבנה כימי יחודי (טבעות ארומטיות) המקנות לחומר הפעיל יציבות לחמצן ואור. תכונות אלו מאפשרות את השימוש בתכשיר במהלך חודשי הקיץ.   מאחר  והתרופה פחות נוטה להתפרק יש לה פרופיל בטיחות גבוה יותר מהתרופות האחרות מקבוצת ה רטינואידים, דבר הבא לידי ביטוי בפחות תופעות לואי עוריות כמו אדמומיות, גרד ועוד.  

 

מה הטיפול  המתאים - לפי חומרת האקנה ?

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים