אתר העור הישראלי
 
טיפול פוטותרפי לאקנה

שיטת הטיפול הזו  מבוססת על מחקר מדעי מתמשך שהראה חיסול  של 99.99  אחוזים מהחיידקים   אחרי 2 טיפולים במכשיר. ד"ר הרט עורך אתר האקנה היא בין מפתחי השיטה והמערכת שזכתה בין היתר  לפרס החדשנות  של  ה European Wall Street Journal.

קרני האור שבהם משתמשים  בשיטה הפוטודינמית הנם קרני אור שאינם מסוכנות ואינן גורמות כל נזק לעור.  אלו הם קרני אור נראה לעיין  ללא המרכיבים המסוכנים הנמצאים בקרינת השמש (אולטרה ויאולט). 

מה התוצאות הצפויות ?

מערכות ה"קלירלייט" (ClearLight)  והאיי-קליר iClear  מפיקות אנרגיית אור באורכי גל של 400-440 ננו-מטר, בספקטרום צר שנבדק ונמצא יעיל במיוחד לטיפול בחיידקי האקנה ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן. האור הסלקטיבי מוקרן בעוצמה מהמערכת על פני המטופל, באמצעות שילוב ייחודי של מנורות ומערכת אופטית, ומאפשר טיפול בו -זמני בכל שטח הפנים. הריפוי מתבצע כאשר האור המוקרן פועל על חומר בשם פורפירין הנלווה לחיידקי האקנה. עם חשיפת הפורפירין לאור המיוחד של המערכת, הוא עובר שינוי כימי ומחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה. הטיפול המתבצע ללא מגע, באמצעות אור, מונע את הצורך להשתמש באנטיביוטיקה או בתרופות אחרות. הטיפול, הנמשך בין 15-20 דקות, פעמיים בשבוע במהלך ארבעה שבועות בלבד, מביא להטבה באקנה בבטיחות מלאה ובזמן קצר בהרבה מהשיטות הקיימות.   שתי המערכות הנ"ל  הן  היחידות  המאושרות היום  על ידי ה FDA   האמריקאי לטיפול יעיל ובטוח באקנה בכל חלקי העור.

במאמר מערכת שפורסם לאחרונה  בירחון של האגודה הבריטית לדרמטולוגיה פורטו יתרונות פוטותרפיה לאקנה וחשיבותה הרבה. כותב המאמר. פרופ' קנליף אחד  מהמומחים בעלי השם בחקר האקנה, סיכם במאמר את התוצאות הקליניות של הפוטותרפיה באקנה וסיכם ששיטת טיפול זו צפוייה להיות בחלק  מהחולים פתרון  לטיפול באקנה ללא תופעות לוואי.  מערכת  הקלירלייט הוכיחה  את עצמה  ברחבי  העולם  ומותקנת  במעל  500 מרפאות ובתי חולים  כולל ארה"ב. יפן  סין  המזרח  הרחוק,   וברוב  ארצות אירופה ,  קנדה  ודרום אמריקה.

תמונות לפני ואחרי של טיפול פוטותרפי

בעבודה  מחקר  מדעית  שנערכה  על כ  500  בני נוער  עם  אקנה  נמצאה  שמערכת  הקלירלייט  הפחיתה  את מספר  נגעי  האקנה  הדלקתיים  בכ  70%  בחודש  אחד  יחסית להפחתה  של  20-25% בחודש שאותה  ניתן להשיג  בכל טיפולי  האקנה  האחרים כולל  משחות וכדורי אנטיביוטיקה. להפחתה  המהירה  בנגעי  האקנה  יש חשיבות רבה  למניעה  של סימנים וצלקות.  כ  80 אחוזים  מהמטופלים   מגיבים  לטיפול  במערכת  הקלירלייט.   מאחר  שהטיפול  מבוסס  על  אורך  גל  מיוחד  ללא  קרינת UV   הוא  אינו  גורם לאודם כוויות  או  כל נזק  אחר  לעור. לאחר  8 טיפולים  של  15  דקות  מומלץ לחולה  להמשיך  בניקוי  פנים  בסבון  מיוחד  ומשחות  קלות ועל ידי כך לשמור  על  התוצאות לטווח  ארוך.

 מערכות הקלירלייט  והאיי-קליר  נמצאות בשימוש רוב מרכזי הטיפול באקנה המובילים בעולם. בארץ קיימות במגזר הרפואה הפרטית והקוסמטית מערכות המסוגלות כל אחת, לטפל ב-20 מטופלים מדי יום. עד היום טופלו באמצעותם אלפי  חולים בטווח גילאים הנע בין 14 ל-43.

מה הוא הטיפול  הפוטודינמי  באור כחול ו ALA  ?

ALA  ובשמו המלא  Amino Levulinic Acid   הוא  חומר  הרגיש  לאור. מאחר  שהחומר נספד  יותר מהרגיל  בבלוטות החלב  ניתן להשתמש  בו  לפגיעה   בחיידקי האקנה  ולהפחתה בפעילות של בלוטות החלב.  ניסיון מצטבר   בארץ  ובעולם מראה  שניתן להגיע   להטבה ניכרת  במצב האקנה לאחר  כ  3 טיפולים  בהפרשים של  חודש  בין הטיפולים. 

האם צפויות תופעות לוואי כלשהן?

כפי שהוסבר האור בו משתמשים במערכות  הקלירלייט והאייקליר הוא אור בטוח לחלוטין שאינו כולל את קרני ה אולטרה ויאולט. חשוב  לוודא שהטיפול  הוא  במערכות אלו.  טיפולים  במערכות לייזר  אחרות  או  IPL  באקנה  עלול  לגרום לכוויות   או לכתמים חומים בפנים לאחר  הטיפול.

האם יש מגבלות כלשהן לקבל את הטיפול?

לא ידוע על כל מגבלה לקבלת הטיפול אצל אנשים בריאים.  במידה והנך נוטל תרופות או לוקה במחלות מסוימות כלליות יש לדווח על כך לרופא.לא ידוע על כל מגבלה לקבלת הטיפול אצל אנשים בריאים.  במידה והנך נוטל תרופות או לוקה במחלות מסוימות כלליות יש לדווח על כך לרופא.

היכן ניתן לקבל את הטיפול ?

הטיפול כבר מבוצע באופן סדיר במספר רב של ארצות בעולם מהמזרח הרחוק (יפן, סין, תאילנד) דרך צרפת בלגיה ואיטליה וכלה בארה"ב  קנדה  ומקסיקו.

בארץ ניתן  לקבל  את הטיפול הפוטותרפי באור  כחול  בין  היתר אצל:

היכן ניתן לקבל את הטיפול ?

הטיפול  מבוצע באופן סדיר במספר רב של ארצות בעולם מהמזרח הרחוק (יפן, סין, תילנד) דרך צרפת בלגיה ואיטליה וכלה בארה"ב  קנדה  ומקסיקו.

לפרטים:
ד"ר  יורם  הרט, מומחה למחלות עור, מרכז  רפואי  מדיקל אור, הרצלייה פיתוח.    yhart@netvision.net.il
כתובת  המרפאה:  שדרות אבא  אבן  8 ,   ביניין אלקטרה  כניסה  B,  קומה  4,  הרצליה פיתוח. 
 
לקביעת תור לייעוץ לד"ר הרט:   1700700723

סרטי  וידאו   על  הפוטותרפיה  לאקנה

 

טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 1  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 1
טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 2  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 2
טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 3  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 3
טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 4  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 4
טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 5  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 5
טיפול פוטותרפי  באקנה - לפני ואחרי - מטופל 6  טיפול פוטותרפי באקנה - לפני ואחרי - מטופל 6
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים