אתר העור הישראלי
 

יעילות הטיפול בפוטותרפיה באור כחול רב עצמה בפס צר = תמצית מאמרים

פוטותרפיה באקנה באמצעות אור כחול בעצמה גבוה  : מחקר מעבדתי מיפן. פוטותרפיה היא טיפול יעיל ובטוח למחלת האקנה. כך עולה ממחקר שנערך ע"י חוקרים ממחלקת דרמטולוגיה באוניברסיטה הרפואית קינקי, ביפן, אשר בחן את השפעת הטיפול באמצעות אור כחול בעצמה גבוהה ובפס צר על חולים הסובלים מאקנה קלה עד בינונית. החולים טופלו באמצעות פוטותרפיה פעמיים בשבוע ,  במערכת  הקלירלייט, אייקליר  של חברת קיורלייט. הטיפול בוצע במשך חמישה שבועות. הטיפול הפחית את מספר חיידקי הפרופיונבטקריום והביא לירידה של כ-64% בנגעי האקנה. מן הראוי לציין כי למרות שלשני חולים היה יובש קל של העור, אף אחד מהחולים לא הפסיק את הטיפול.

הערכת יעילות פוטותרפיית האור הכחול בטיפול באקנה דלקתית.

אקנה דלקתית הינה מחלת עור הנעה בין מצב מתון עד חמור ומשפיעה על 8 מתוך 10 אנשים. מרבית הטיפולים כיום מתמקדים בעיקר בחיידק הפרופיוניבקטריום אקנה המעורב בפתוגנזה של המחלה. מחקר שנערך באוניברסיטת קרדיף באנגליה הוכיח כי פוטותרפיה באמצעות אור כחול בתחום ספקטרלי של 415-425 ננומטר יעיל בטיפול בחולי אקנה דלקתית קלה עד בינונית. 21 חולים במצב קל עד בינוני קיבלו טיפול שערך כ-14 דקות פעמיים בשבוע במשך ארבעה שבועות. התוצאות הראו שיפור משמעותי בחומרת המחלה ובנגעי האקנה הדלקתיים. השיפור התבטא גם בשאלוני הערכה שמולאו ע"י חולים והחוקרים שהשתתפו במחקר.

טיפול יעיל  באקנה דלקתית באמצעות מקורות אור בעוצמה גבוהה, בתחום צר של 405-420  ננומטר.

פוטותרפיה באמצעות מקורות אור בעצמה גבוהה ובפס צר יעילה ואטרקטיבית לטיפול באקנה דלקתית ומהווה אלטרנטיבה לטיפול מקומי באמצעות תרופות ומשחות.

מחקר בנושא, שנערך בבית הרופאים בחולון התמקד בהשפעות של אור כחול בפס צר של 420 ננומטר, ללא אור כחול על נגעים אקנה דלקתיים. הטיפול  בוצע  במערכת  הקלירלייט, אייקליר iClear  של חברת קיורלייט. בקרב מטופלים שהשתתפו במחקר חלה ירידה של 59-67% בנגעי האקנה כבר אחרי 8 טיפולים שנמשכו 8-15 דקות. הירידה בנגעים הייתה יציבה  במהלך מעקב של 2,4 ו-8 שבעות  לאחר תום הטיפול. הפוגה ממושכת ניכרה 8  שבועות לאחר תום הטיפול.  חולים לא דיווחו על תופעות לוואי או חוסר נוחות כתוצאה מהטיפול.

 

J Dermatol Sci. 2002 Nov;30(2):129-35.

Acne phototherapy with a high-intensity, enhanced, narrow-band, blue light source: an open study and in vitro investigation.

Kawada AAragane YKameyama H,Sangen YTezuka T.

 

 

 

J Cosmet Dermatol. 2008 Sep;7(3):180-8.

An assessment of the efficacy of blue light phototherapy in the treatment of acne vulgaris.

Ammad SGonzales MEdwards C,Finlay AYMills C.

 

J Cosmet Laser Ther. 2003 Jun;5(2):111-7.

The effective treatment of acne vulgaris by a high-intensity, narrow band 405-420 nm light source.

Elman MSlatkine MHarth Y.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים