אתר העור הישראלי
 
ספר חדש באנגלית על טיפול ומניעה של אקנה.

בחירה חכמה של מוצרי קוסמטיקה ואיפור

שמירה על מראה וטיפוח תורמים להרגשתנו הכללית אך עלולים להסב נזק לעורנו. באמצעות בחירה חכמה של מוצרי קוסמטיקה ואיפור ניתן גם להיראות טוב וגם לשמור על בריאות העור. מספר עובדות שיסייעו לכם לבחור בקפידה את מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה שלכם באופן שיסב לעורכם מקסימום תועלת ומינימום נזק.

קוסמטיקה וטיפוח: מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה מכילים במקרים רבים שמנים וחומרי בישום אשר סותמים את נקבוביות העור, מגרים את תאי העור ומעודדים הופעת פצעונים בדמות פריחה. אותם שמנים חודרניים כגון שמן מינרלים ושמן חמניות קיימים במרבית מסירי האיפור ובעיקר בתחליבים ומסנני קרינה. כדאי לחפש מוצרים ללא שומן (Oil-Free) או שאינם גורמים לפצעים - המסומנים Non-Comedogenic.

חומרי בישום: מעניקים למוצרים ניחוחות נעימים ומשרים תחושה של נקיון ואסתטיקה, השפעתם הינה אינדיבידואלית ומשתנה מאחד לאחר כך שללא ספק ניתן למצוא כאלה אשר לא ישפיעו על עורכם כלל. אם אתם מתעקשים להשתמש במוצרים ריחניים ראשית נסו לבדוק על גבי תווית המוצר שהוא אינו מכיל מרכיבי בישום מסוג ברגמוט (bergamot), אמברט (ambrette) (cinnamate) ומושק (Musk) שנית, בצעו בדיקה של המוצר על גבי העור מאחורי האוזן במשך כשלושה ימים, במידה ולא מופיע גירוי ניתן להשתמש ללא חשש במוצר.

קרמים המיועדים לאזור העיניים :נוטים להיות כבדים ושמנוניים יותר כיוון שהעור סביב העיניים מאד עדין. אי לכך הם עשויים לגרום לציסטות.בנוסף, החומר הפעיל בהם עשוי לנדוד על גבי העור ולהגיע לאזור הלחיים והמצח ולגרום להופעת פצעונים.

ת
מרוקים ומוצרי איפור: מדפי חנויות התמרוקים עמוסים במגוון צלליות וסמקים בכל המרקמים ומכל הסוגים. באופן כללי, מרקמי איפור אטומים על בסיס אבקה גם ידידותיים יותר לאקנה וגם מעניקים כיסוי מקסימאלי לעור. יתרה מכך יש לשים לב כי מרבית המוצרים מן הסוג הזה מכילים מינראל העונה לשם (mica )אשר מעניק מראה נוצץ לעור ובד בבד עשוי לגרום לגירוי וסתימת נקבוביות. מנגד קיימים סמקים וצלליות המכילים צבען טבעי בשם ((carmine הידידותי יותר לעור הפנים.
גלוסים ושפתונים למיניהם הם שומניים מטבעם ומכילים חומרים קומדוגניים (comdigenic) רבים, לכן כל מי שסובל מאקנה באזורים שמסביב לפה רצוי שיזהר משימוש במוצרים אלה.

מוצרים לטיפוח ועיצוב שיער:
מוצרי עיצוב השיער מכילים כמות נכבדת של חומרים שמנוניים כגון אלכוהול ושמנים העשויים להזיק בבואם במגע עם העור הרגיש. השתדלו להיות יצירתיים ולחסום את עור הפנים ממגע עם מוצרים אלה בעת השימוש. הימנעו מלהשתמש במוצרים אלה לפני אימון גופני . זכרו כי זיעה כשלעצמה אמנם אינה גורמת לאקנה אך בקרב אנשים בעלי נטייה לאקנה היא עשויה להחמיר את המצב ולכן מומלץ להתרחץ מייד לאחר פעילות גופנית ולנקות את העור באמצעות מוצרי פילינג רפואיים.


הבשורה הטובה היא כי אכן ניתן להמשיך לטפח את עורנו ולשפר את מראנו באמצעות שימוש נכון ומושכל במוצרים קוסמטיים תוך מתן תשומת לב (עד כמה שאפשר) למרכיבים השונים הקיימים בהם ולהשפעותיהם המזיקות. אין ספק כי סקירת רשימות המרכיבים המופיעות על גבי תוויות המוצרים עשויה להיות סבוכה ומתישה ולכן ניתן תמיד לבצע ניסוי וטעייה בדרככם ללמוד מה טוב עבור עורכם ומה מזיק לו.

 

הדפסשלח לחבר
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים