אתר העור הישראלי
 
ספר חדש באנגלית על טיפול ומניעה של אקנה.

בחירת קוסמטיקה - מאילו חומרים להימנע ?

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור מוצרים הידידותיים לאקנה המכונים בשפה המקצועיות "אנטי קומדוגניים" ("non-comedogenic").

רצוי להכיר מספר מרכיבים בעלי השפעה שלילית על העור הרגיש והנוטה לאקנה אשר מופיעים במרבית מוצרי הטיפוח.

לנולין (LANOLIN)-שמן המופק מצמר כבשים אשר מעניק לחות ומרכך את העור ובד ובבד סותם את נקבוביות, דבר המעודד הופעת פצעונים. מוצרי קוסמטיקה בדר"כ מכילים נגזרות סינטטיות של לנולין כגון (acetylated lanolin) אשר יכולים לגרום להופעת פצעונים אצל אנשים עם עור רגיש או עם נטייה לאקנה. אם אתם מחפשים אופציית לנולין בטוחה, חפשו מוצרים המכילים מקור של 100% שמן לנולין טהור.

נגזרי חומצה סטארית(STEARIC ACID DERIVATIVES)- איזופרופיל מיריסטאט myristate, מצוי לעיתים קרובות במוצרי קוסמטיקה ומשפיע על פיזור חלק של האיפור על גבי העור.המרכז הרפואי של אוניברסיטת קנזס מסווג את ה- איזופרופיל מיריסטאט כנגזרת של חומצה סטארית ומפרט אותו לצד חומרים כגון סטארט (stearate), isocetyl stearate), (isopropyl isostearate), (, isopropyl palmitate),(( isopropyl myristate,ו (butyl stearate).יש להימנע ממרכיבים אלה כיוון שהם מגדילים את הסיכוי להופעת פצעונים.

צבעים והפיגמנטים D & C Red-באופן מפתיע, חלק מצבעי ה-FDA ידועים כגורמים לאקנה. מדובר בנגזרות זפת ופחם וביניהם D) & C Red # 9 ו D & C Red # 40(.שני הצבעים האלה נבדקו באופן ספציפי ונמצאו גבוה ברשימה של פיגמנטים הגורמים לאקנה. עם זאת, גם צבעים אדומים אחרים יכולים להיות מסוכנים. הימנעו מצבעים אדומים C & D אם אתם נמצאים בסיכון להופעת פצעונים.

סולפטיםSULFATES- סולפטים הם מה שהופך את חומרי הניקוי לסבון מקציף. הם חודרים לנקבוביות העור וסותמים אותם דבר הגורם להופעת פצעים.

אלכוהול((ALCOHOL- קיים מגון רחב של סוגי אלכוהול התורמים אף הם להופעת פיצעונים: אלכוהול צטיל ( (cetyl alcohol, אתיל אלכוהול (ethyl alcohol,) . שימוש באלכוהול נעשה לא פעם במטרה לייבש עור שמנוני, אולם לעיתים אלכוהול עשוי לגרום לייבוש ייתר של העור ולגירויו ולכן יש להימנע ממנו עד כמה שאפשר.

חומרי בישום(FRAGRANCE)- חומרי בישום מלאכותיים עשויים להגדיל זיהומי אקנה ורגישויות עור. על פי אוניברסיטת קנזס כל מוצרי הקוסמטיקה וטיפוח העור מכילים חומרי בישום מלאכותיים שמטרתם להסוות ריחות כימיים. במידה ואתם מרגישים שמוצרי הקוסמטיקה שלכם גורמים לתגובה בעור נסו להשתמש במוצרים נטולי ריח.
חומרים סופחי ואוטמי לחות(occlusive) - נחשבים אף הם קומדוגניים וכוללים שמן וזלין, שמן שומשום, חמאת קקאו, ושמן מינרלים .

הדפסשלח לחבר
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים