אתר העור הישראלי
 
ספר חדש באנגלית על טיפול ומניעה של אקנה.
פצעי בגרות או אקנה ? טוב לדעת !!

נקודות שחורות:  התוצאות  הטובות  ביותר  מושגות  על ידי שימוש  מתמשך  בקרמים   המכילים  חומצה  רטינואית.  דוגגה  בארץ:  Retavit.  מתחילים  בריכוז  נמוך של  0.025  ובמידה ואין גירוי מהותי   עולים  ל  0.05%.

ציסטות:  אלו  הנגעים   העמוקים  והקשים  ביותר  לטיפול  באקנה.  הטיפול  היעיל ביותר  הוא  עדיין הרואקוטאן.  ניתן  להפחית  דלקת  על ידי  זריקות של  סטרואידים לתוך  הנגע על ידי  רופא עור   או   על ידי  פוטותרפיה. 

תוצאות  הטיפול:  מקסימאליות   רק  כאשר   יש  הקפדה  על   כל  חלקי   הטיפול. הימנעות  מהתעסקות עם הפנים, משחות  נכונות, סבון נכון ,  תזונה  נכונה וטיפולים נוספים  לפי המלצת הרופא.

מתי מתחילים לראות  תוצאות ?  פצעים בודדים ניתן ליבש  תוך  5-7  ימים.  אך  הפחתה מהותית במספר  הפצעונים ניתן להשיג   על ידי פוטותרפיה לאחר  כ  4-6  שבועות.  משחות  וכדורים  רק מתחילים  להשפיע  ב  6-8  שבועות. במקרה  של רואקוטאן   יש לעיתים  החרפה  במצב האקנה  בחודשיים  הראשונים  ורק לאחר מכן  מתחילה הטבה.

הכי חשוב !!  לא לגעת  בעור,  לא לחטט,  לא לפוצץ ולא  לשפשף !!  כל אלו יגרמו להחרפה  באקנה  והגברת הסיכון לכתמים וצלקות. לעיתים  הפחתה  מגע  הידיים בעור מביאים להטבה  ניכרת  במצב  האקנה  גם ללא שום טיפול נוסף .

רצוי להימנע מ:   ג'ל  לשיער  (גורמים  לפצעונים  במצח. סרט  על המצח  (גורם  להזעה משולבת  בחיכוך  מתמיד  תחת  הסרט  וליצירה  מהירה של פצעונים.  בכל מקרה  כדאי  שהשיער לא יהיה  במגע  עם הפנים. (השומן  ביער  עלול  לסתום בלוטות חלב).

כיצד  למרוח משחות ?  תמיד  כדאי למרוח  כמויות קטנות של המשחה.   בנוסף  רצוי  לפזר  אותה  על  כל השטח  של הפנים ולא  רק פצע-פצע.  בצורה  כזו  נקבל  גם  ,יבוש" של הפצעונים  הקיימים  וגם מניעה  של פצעונים נוספים. 

מייק אפ : Make-up:   כדאי תמיד להקפיד  על שימוש   ב make-up  שהוא  ללא שומן Oil free וש כתוב עליו Non Comedogenic  ז"א   לא  סותם בלוטות חלב. בכל מקרה  כאשר  את מגיעה  הביתה  כדאי מאוד  להסיר  את המייק אפ  ולתת לעור  לנשום.

הדפסשלח לחבר
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים